Лайфхаки для ЗНО

Корисні поради при складанні ЗНО з української мови та літератури


1.Час. Як не крути, але все обмежене часом. Особливо швидко він проходить під час складання зовнішнього тестування. Ти можеш настільки зануритись в суть завдань, що навіть забути про час. Цього ні в якому разі не можна робити!

У вас ще є час для тренувальних вправ. Візьміть приклади пробного тестування або тести минулих років і пройдіть їх самостійно. Зауважте, скільки часу ви витратили на тести та перенесення відповідей на бланки, на написання твору та скільки разів вам довелося його переписувати.

2. Спочатку роби те, в чому впевнений.  Така розстановка пріоритетів надасть тобі обізнаність, що ти ось скільки всього знаєш! Це надасть тобі сили та натхнення працювати над завданнями далі. До того ж такий підхід економить твій час. Адже, відповівши на легкі питання, ти вже краще зможеш розрахувати час, що залишився, для вирішення складних завдань.

3.Не звертай увагу на теорію ймовірності. Так, в тестах можуть бути багато відповідей «В» поспіль! Навіть не намагайся рахувати, скільки твоїх відповідей належать кожній із букв. У варіантах відповідей немає ніякої закономірності.     

4. Читай твори по кілька разів. Якщо ти мало читав, величезний обсяг літератури просто зробить плутанину в голові Особливо, якщо готуватися за пару місяців до тестування ще й за декількома предметами.  Найкращих спосіб підготовки до ЗНО з літератури – робити конспект під час читання творів. А потім вже – повторне читання, в процесі якого персонажі та події запам’ятовуються надовго.

5.Знайди приклади творчих висловів. На ЗНО з мови та літератури на тебе чекає творча частина, де ти маєш скласти висловлювання за наданою темою. Звичайно, варто писати свої думки, але приклади висловлювань ніяк не завадять – в них завжди знайдуться фрази, які стануть корисними при написанні твору.

6. Вироби свою стратегію вирішення тестових завдань.Грунтуючись на результатах опитувань учнів, оптимальною стратегією є першочергова відповідь на найпростіші завдання з мови, потім – з літератури, після цього переходьте до творчого завдання,  а роботу з тестом залиште на кінець (вона займає багато часу, але балів ви багато не заробите).

7.Відмічай для себе основні характеристики творів.  До основних характеристик літературних творів належать наступні: стиль , жанр, композиційна побудова, літературний період, літературні типи, головні герої і паралелі між ними. Така схематичність допоможе на тестуванні. 

8.Відпочинь перед ЗНО. В останній день підготовка вже не є ефективною. Краще відпочинь та обов’язково виспись перед днем тестування.

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

"Скарбничка" цікавих вправ для уроків української мови

Звіт з навчальної практики "Засоби дистанційної освіти"